Kamień regularny | Kamień nieregularny | Kamień polny | Kamień narożny | Płyty ogrodowe | Kolorystyka

Kamień regularny - idealna imitacja naturalnego piaskowca ręcznie dłutowanego. Wzór ten składa się z siedmiu różnych komputerowo dobranych kształtów. Elementy te są tak dopasowane, że bez względu na kolejność układania będą one tworzyły płaszczyzny równe bez potrzeby docinania.


 

Kamień nieregularny - jest on doskonałą imitacją kamienia łamanego nie sortowanego. Charakteryzuje się zróżnicowaną fakturą i kształtem. Dominują elementy zbliżone do formy kwadratu i prostokąta.

Kamień polny - charakteryzuje się idealnym odwzorowaniem od naturalnej bryły skalnej. Posiada zróżnicowaną grubość, wielkość i kształt poszczególnych elementów.

Kamień narożny - każdy kamień posiada formę narożną ułatwiającą składanie rogów budynków, oprawienie kamieniem otworów okiennych i drzwiowych oraz okładanie ogrodzeń. Kamień ten występuje w różnych odmianach, jako: regularny, nieregularny i polny.

Płyty ogrodowe są doskonałym odzwierciedleniem płyt marmurowo-granitowych nie szlifowanych z zachowaniem naturalnych wyżłobień i odprysków.
Wymiary: 0,44 + 0,44m - grubość ok. 3,5-4,5 cm
               0,44 + 0,22m
Zastosowanie: tarasy ogrodowe, obramowania basenów i oczek wodnych, zwieńczenia słupków i podmurówek, zwieńczenia murów oporowych, opaski wokół budynków, pod siedziska i grille ogrodowe i wiele innych praktycznych zastosowań.

Kolorystyka - Kamień okładzinowy może występować w bardzo szerokiej gamie barw i przebarwień, które mogą tworzyć żyłki lub odbarwienia zbliżone do kamieni naturalnych. Do podstawowych i najważniejszych barw można zaliczyć : barwę beżową, brązową, czerwoną, grafitową jasna i ciemną, a także różne odcienie piaskowe - od ciemnych brązów po jasne beże lub żółcie. Są to podstawowe kolory gdyż są one najbardziej rozpowszechnione. Na życzenia klienta dostępne są również inne kolory kamienia. Oprócz barwy podstawowej wykonuje się również przebarwienia, które mogą występować w różnej tonacji. Zależne jest to od przeznaczenia i gusta inwestora.
 

o firmie I zastosowanie I asortyment I kontakt I przykłady zastosowania

design: accent k(re)acja I copyrights: amer-stone 2009